Becsöngettek. Ez ugyebár elsősorban az iskolás gyerekeknek szól, de voltaképpen a szülőknek is. Leginkább az anyukáknak, akik ilyenkor újra kezdhetik a fejtörést, hogy vajon mi is kerüljön az uzsonnáscsomagba? Egyáltalán milyen legyen ez a csomag?
Jó ötlet, ha beszerzünk erre a célra egy csinos uzsonnásdobozt, amelybe mindent beletehetünk, akár elkülönítve, kis rekeszekben is. Ha ez valamelyik kedvenc vagy menő figurával van díszítve, örömmel fogja elővenni a csemete. Nem lehet elég gyakran kihangsúlyozni, mennyire fontos, hogy a nap reggelivel induljon, és az, ha lehetséges, legyen tartalmas, adja meg a gyermeknek is a szükséges energiát. Mégis sokan vannak, akik ezt nem, vagy csak nehezen tartják be, a reggeli rohanás idején a közös családi reggeli csak utópia, a kapkodva bekapott pár falat pedig azt eredményezi, hogy a gyerek már kora délelőtt megéhezik.
Szendvics. Az örök klasszikus. De mindenképpen érdemes túllépni a száraz szalámis változatokon. Fontos, hogy puha, nem morzsálódó kenyérből készítjük, és természetesen még jobb, ha teljes kiőrlésű lisztből készült pékárut használunk. Praktikus a gyereknek, akár kisebb, akár nagyobb, több kisebb szendvicset készíteni, így, ha csak kevesebb ideje marad, akkor is be tudja fejezni a falatozást. A háromszögre vágott szendvicseket általában minden gyerek szívesen eszi, ezeket variálhatjuk tetszés szerint. Amire figyelni érdemes, hogy az energiát adó szénhidrát mellett mindig kerüljön az uzsonnába elegendő fehérje, és megfelelő mennyiségű vitamindús zöldség is. Az optimális szendvics például egy magos péksüti tonhalkrémmel és uborkával. Vagy vékonyra szeletelt csirkemellcsíkokkal, retekkel. Készíthetünk zabpelyhes fasírtgolyókat is, persze hagyma nélkül, vagy éppen bedobozolhatunk sárgarépacsíkokat, könnyű nasinak. Ne feledkezzünk meg a gyümölcsről sem, egy alma, körte, egy fürt szőlő, banán vagy mandarin plusz energiát adhat a gyereknek.
És akkor még az innivalóra is gondolnunk kell! Az iskolatej divatja már a múlté, de mi azért lehetünk gondoskodóak, és figyelhetünk arra, hogy a gyerek a folyadékbevitelt is egészségesen oldja meg. Ha nem is laktóz- vagy tejfehérje-érzékeny a csemeténk, jobban járunk, ha nem tehéntejet adunk, hiszen annak nyákképző hatása fogékonyabbá teszi a gyermekeket a betegségekre, kutatási eredmények szerint pedig akár hiperaktivitásra is hajlamosíthat. Szerencsére könnyen találunk jobb megoldást! Gazdag ásványianyag, vitamin, aminosav és növényi rostanyagtartalma miatt a zabital tökéletes választás, hiszen a zab minden értékével rendelkezik, B1-, B2-, B3-, B6-, és K-vitamin is bőven akad benne. Ráadásul a Biopont kínálatában megtaláljuk 200 ml-es, praktikus, szívószállal ellátott kivitelben kakaós és vaníliás változatban is. Így a kakaófüggő gyermekek sem maradnak tartalmas, tápanyagban gazdag ital nélkül, de a finom vaníliaízű ital is remek alternatíva.
Ízesítés nélküli italként választhatjuk a szintén 200 ml-es kisdobozos rizsitalt, amely nagy mennyiségű fehérjét, B-, E-, és K-vitaminokat valamint ásványi anyagokat és nyomelemeket is tartalmaz. Ha pedig a gyerkőc szereti a kávé ízét, akkor nyugodtan tegyünk az uzsonna mellé egy Biopont Rice Coffee-t, amely tisztán növényi eredetű, bio rizsital pörkölt árpával, amely kiváló helyettesítője a kávénak, és mivel koffeinmentes, ezért iskolás gyermekek is nyugodtan fogyaszthatják.
Ezeknek a növényi tejhelyettesítőknek a segítségével persze előzetesen készíthetünk otthon zabkását, vagy rizskását is, ezt pedig kisdobozban szintén magával viheti a gyermek az iskolába. A délutáni nassoláshoz pedig szintén érdemes egészséges rágcsálnivalót bekészíteni, kölesgolyót, kukoricasnacket, gluténmentes ropit.
Még több tipp itt: https://biopont.hu/