Az Uralom a mobilom beszélgetőkártya-játék segít tudatosan átgondolni és optimalizálni a digitális világban való jelenlétünket. A játék 120 kártyája 6 különböző témakörben mozog, köztük olyan izgalmas területeken, mint „a telefon nélküli élet”, „a kütyük világa”, „az emberek és közösségek kapcsolatai”, valamint a „mesterséges intelligencia és a jövő technológiái”. Csak papírra, dobókockára és tollra vagy ceruzára lesz szükség – telefonra NEM!
A digitális edukáció napjainkban elengedhetetlen, mert a technológia szinte minden területre hatással van az életünkben. Segít abban, hogy tudatosabban használjuk eszközeinket, hogy elkerüljük az online világ káros hatásait, és megtanuljuk, hogyan hozzuk ki belőle a legtöbbet. Emellett fejleszti a kritikai gondolkodást, növeli a biztonságtudatosságot, illetve hozzájárul ahhoz, hogy egészséges egyensúlyt teremtsünk az offline és online lét között. A digitális írástudás ma már mindennapi életünk fontos része, hiszen a jövő sikerének kulcsa.
A játék számos helyzetben és társaságban használható: különösen hasznos lehet iskolai osztályokban és coachingalkalmakon, ahol a digitális jelenlét átgondolása és új, pozitív szokások kialakítása lehet a cél.
A szókártya használati útmutatója mellett igen hasznos a „szómagyarázat” fejezet, ahol megtudhatjuk többek között az „app”, a „cyberbullying” vagy épp az „influenszer” szavak jelentését is, mindenki számára elérhető módon:
– Cyberbullying: az internetes jelenlét során történő bántalmazás, ami a bántalmazott egyén személyiségfejlődésében sokszor jelentős károkat okoz.
– Digitális bennszülöttek: a digitális korszakban, vagyis 1980 után született emberek. Ők beleszülettek a digitális világba, így természetes számukra a telefon, a számítógép és minden egyéb digitalizációs eszköz használata. Az elnevezés és beosztás Marc Preskytől (amerikai író, tanulási tréner) származik.
Az Uralom a mobilom szókártya-tevékenység során amellett, hogy izgalmas témákról beszélgethetünk, sokat tanulhatunk nemcsak az online világról, de saját magunkról is. A változatos játékmódok lehetőséget adnak arra, hogy egyedül vagy társaságban is elmélyedjünk a digitális élet kérdéseiben, miközben izgalmas gondolatok születnek. A játék, akárcsak Horváth Ria könyve, célul tűzi ki a digitális edukációt is, hogy minden korosztály – beleértve a nagyszülőket is – megtalálja a saját útját ebben a technológiával átitatott világban.
„A kártyákon található kérdések remek alapot nyújtanak ahhoz, hogy átgondoljuk a digitális világban betöltött szerepünket, és segítenek a reálisabb önértékelésben, valamint a minőségi „énidő” megteremtésében. Ezáltal támogatják egy kiegyensúlyozottabb, sikeresebb és boldogabb jövő kialakítását. A szókártyák sokoldalúan felhasználhatók: lehetőség van a témák szerinti válogatásra vagy a véletlenszerű húzásra is. Az egyes kérdések akár otthoni, feldolgozandó feladatként is szolgálhatnak. Csoportos coaching során éppúgy alkalmazhatók, mint tréningeken, elősegítve a tartalmas beszélgetéseket és a fejlődést.” – teszi hozzá a szókártya alkotója, Horváth Ria.