Nem volt könnyű. Egy évig tartott, mire a szándékból elhatározás lett. Azóta más szemmel nézi a világot az egykori balett táncos, műsorvezető, aki anno, azon az emlékezetes szépségversenyen a legtöbb díjat kapta.

Evoto
Vasárnap esténként énekesként bizonyította, hogy nemcsak a húszéveseké a világ. Az ilyen átváltozós műsorok lehetővé teszik, hogy akár óvodás önmagát alakítsa az előadó, de a megfiatalodás csak pár percig tart. A színpaddal ellentétben a való életben már léteznek olyan megoldások, amelyek tartósan fordítják vissza az idő kerekét. Dorottya éppen egy ilyen mellett döntött januárban.
„Viszonylag későn, csak az elmúlt években lett szükségem arra, hogy a látásomon szemüveggel javítsak. Hamar rájöttem, hogy amit az optikában kaptam, az csak nevében olvasó szemüveg, mert ha egyszer elkezded hordani, utána már mindenhez kell. A főzéshez, a vásárláshoz vagy egyszerűen csak ahhoz, hogy bepakold a táskád.” És ahogy ez lenni szokott a közelre látási problémák után megjelentek a távolra látásiak is, ezért Dorottya olyan megoldást keresett, ami egyszerre orvosolja mindkét problémát.
„Megvizsgáltam a lehetőségeket, és be kellett látnom, hogy a lézeres látásjavítás az én koromban már csak rövidtávú megoldást jelent, ráadásul az olvasószemüvegemtől nem szabadít meg. Maradt a műlencse beültetés, ami elsőre ijesztőnek hatott, de az orvosi konzultációk során megnyugtattak. Nem maradt bennem kétely, és még időben szántam rá magam. Pont sikerült egy olyan időszakot találnom, amikor nem voltak sminket igénylő nyilvános szerepléseim” – elevenítette fel Dorottya azt a műtét utáni periódust, amikor hat héten át mellőznie kellett a szempillaspirált.

Evoto
A döntés körülményeire és előzményeire a művésznő orvosa is emlékszik. „2024. elején találkoztunk először, egy alkalmassági vizsgálaton, ahol megállapítottam, hogy Dorottyán elvégezhető a látásjavító lencse műtét. 45 év felett azért ezt a típusú beavatkozást javasoljuk, mert a lézeres szemműtét ebben a korban már nem képes minden távolságra korrigálni a látást. Ráadásul a lencsebeültetés, amellett, hogy teljesen fájdalom- és kockázatmentes, nemcsak a szemüvegviselés terhétől és költségeitől szabadítja meg a pácienst, de a későbbi szürkehályog kialakulásától is” – árulta el Dr. Perényi Kristóf, a Saint James Szemészeti Központ igazgató főorvosa.
Dorottya hozzászokott már ahhoz, hogy mindig új kihívások elé állítja az élet, azt azonban még mindig tanulja, hogy reggelente nem kell a szemüvege után kutatni, hanem rögtön mindent élesen lát, amint kinyitja a szemét. –„Továbbra is hihetetlen élmény minden reggel. De nemcsak reggel. Ha beülök a kádba olvasni és felteszek egy arcpakolást, akkor sem kell azért aggódnom, hogy a szemüvegem bepárásodik vagy krémes lesz. Nagy könnyebbség az is, hogy sportoláshoz már nem kell lencsét viselnem, főleg, hogy a víz és az úszás a lételemem, vízbe pedig nem is lehetne lencsével menni. Ismerőseim riogattak azzal, hogy fényérzékenységgel jár majd a műlencse, de már az is kiderült január óta, hogy sem hóban, sem napon nincs semmi diszkomfort érzésem” – mesélte a Játék Határok Nélkül egykori műsorvezetője, akit az elmúlt hetekben a Nagy Duett műsorában láthattunk, és ha minden jól megy, a közeljövőben is egyre többet látni majd ismét a képernyőn.